گذشت زمان ممکن است بر انگیزه ما تاثیر منفی داشته باشد؛ برای ثابت قدم ماندن چه باید کرد؟

همه ما تجربه شروع یک راه تازه را داریم؛ چه ورزش باشد و چه یک تجارت، شروع هر تلاش تازه بسیار مهیج است اما بعد از گذشت یک ماه از، گاهی هیجان و انگیزه ما کم و کمتر می شود و شادابی ما جای خودش را به خستگی می دهد. کار سختی است که بخواهید انگیزه تان را نسبت به چیزی که یک بار از آن خسته شده اید، همچنان حفظ کنید.
برای این کار به مقدار بسیار زیادی قدرت ذهن و تشویق نیاز دارید تا بتوانید ورزش کردن را به طور مرتب ادامه دهید. هر قدر یک حرکت برای بدن ما تکراری شده باشد، مغز ما برای انجامش تنبل تر می شود و تمرکز خود را برای انجام آن حرکت، بیشتر و بیشتر از دست می دهد. وقتی ذهن علاقه خود را از دست می دهد، بدن هم تنبل تر می شود. در واقع قبل از آن که شما برای انجام حرکات ورزشی تنبل شوید، تمرکز خود را روی ماهیچه هایی که به کار می گیرید، از دست داده اید و همین موضع باعث تنبلی بدن شما شده است. هرقدر تمرکز شما روی عضلات کمتر باشد، فشار کمتری به کار می گیرید.
راه حل مناسب برای تثبیت موفقیت در برنامه های ورزشی آن است که انگیزه و خوش بینی از دست رفته را باز یابید و نگذارید نا امیدی شما را تسخیر کند. نباید قافیه را ببازید؛ همچنان می توانید از برنامه تان مثل سابق لذت ببرید؛ اگر این کار به نظرتان غیرممکن می آید، می توانید یکی از راه های زیر را انتخاب کنید تا دوباره دل تان برای تناسب اندام غنج بزند!
بقیه در ادامه مطلب....

شیهان سید حسام مکی زاده

 

منبع : بایاکورن اراک |مقابله با بی انگیزگی
برچسب ها : انزه ,تمرکز ,تنبل ,برای انجام